Genel Bilgiler

        Sungurlu Meslek Yüksekokulu

    2002-2003 yılında Gazi Üniversitesi bünyesinde Sungurlu Meslek Yüksekokulu Eğitim-Öğretime başlamış ve 2006 yılında Hitit Üniversitesinin kurulmasıyla bu üniversiteye bağlanmıştır. 8 Normal Öğretim ve 1 İkinci Öğretim olmak üzere toplam 9 programda eğitim-öğretim vermektedir. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Güz Döneminde yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizle birlikte toplam öğrenci sayımız 1311 olmuştur. Yüksekokulumuz 4 öğretim üyesi, 19 öğretim görevlisi olmak üzere 23 akademik personel, 5 idari personel, 5 temizlik görevlisi ve 3 güvenlik görevlisi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

      Kapıkaya mahallesinde 14.979 m2’si Sungurlu Belediyesine 33.531m2’si hazineye ait toplam 48.510 m2 arsa Hitit Üniversitesine tahsis edilmiştir. Tahsis edilen bu alanda Sungurlu Meslek Yüksekokulu inşaatının temeli 27/06/2014 tarihinde atılmış olup, Sungurlu MYO kampüsü birinci etabının tamamlanması ile 17 derslik, 16 öğretim elemanı odası, 7 idari personel odası, yemekhane-kantin, kapalı otopark, trafo jeneratör binası, ısı merkezi binası, kampüs yolu ve kampüs altyapısı tamamlanmış olacaktır.


    Ulaşım

    Yüksekokulumuzun bulunduğu Sungurlu ilçemiz, Çorum ilimizin en büyük ilçesi olup, Ankara-Samsun Karayolu kenarında, Çorum’a 70 km, Ankara’ya 170 km mesafededir. Sungurlu’dan Çorum’a ve Ankara’ya günün her saatinde minibüs ve otobüs ile ulaşım imkânı mevcuttur. İstanbul’a günlük uçuşların sağlandığı Merzifon Havalimanı ilçemize 135 km uzaklıktadır.

Hitit Medeniyetinin ilk başkenti olan ve UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınan Hattuşa (Boğazkale), Sungurlu ilçemize yaklaşık 30 km mesafededir.

Sungurlu tanıtım filmi için tıklayınız.


    Barınma

    İlçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait bir Kız ve bir Erkek Öğrenci Yurdu bulunmaktadır 2018-2019 Eğitim-Öğretim Kredi Yurtlar Kurumuna ait ilçemizde  332 kapasiteli kız ve 150 kapasiteli erkek yurtları bulunmaktadır.

İlçemizde ayrıca özel sektöre ait kız öğrenci ve erkek öğrenci yurtları da bulunmaktadır.


    Burs/Kredi

    Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun verdiği burslar ve krediler yanında Üniversitemiz de öğrencilerimize ders dışı vakitlerde kısmi zamanlı çalışma, ücretsiz yemek bursu gibi olanaklar sağlamaktadır.

 

 


sungurlu vocational school
Sunguroğlu Mah. Cerit Sok. No:1 Sungurlu/Çorum