2017-ÖSYS Ek Yerleştirme İle Üniversitemize Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenci Adaylarımızın Kayıt İşlemleri
14 Eylül 2017

İşlemleri


 13 Eylül 2017


2017- ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçları ile Üniversitemizin herhangi bir programına kayıt hakkı kazanan adaylarımızın kayıt işlemleri,  14-19 Eylül 2017  tarihleri arasında Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt Kabul Bürosu Kuzey kampüsü ÇORUM adresinde yapılacak olup, Adayların kayıt için belirtilen süre içerisinde şahsen başvurmaları gerekmektedir. 


Üniversitemize kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimiz aşağıda belirtilen belgeleri 29 Eylül 2017 tarihine kadar yerleşmiş olduğu eğitim birimine teslim edeceklerdir. 


Kayıtlarda İstenen Belgeler


Yeni öğrencilerimizin aşağıda ifade edilen belgeleri 29 Eylül 2017 tarihine kadar yerleştiği eğitim biriminin öğrenci işleri bürosuna eksiksiz teslim etmeleri gerekmektedir.


Ortaöğretim kurumlarından alınan Diploma veya Çıkış Belgesinin aslı. Başarı Belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz,ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet çıktısı),Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Kimliğinizin yanınızda olması ve kimlik üzerinde T.C. numarası yazılmış olması gerekmektedir),6 adet 4x5 cm ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır),İkinci öğretim öğrencileri için öğrenim ücretinin ödendiğine dair banka dekontu (normal öğretimi kazanan öğrenciler katkı payı yatırmayacaktır),Erkek adaylardan 1994 ve daha önceki yıllarda doğmuş olanların (Bakaya veya yoklama kaçağı olanlar) Askerlik   Şubelerinden alacakları Askerlik Durum Belgesi (Fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair belge),29 Yaşından büyük adayların askerlik şubelerinden temin edebilecekleri Askerlik Durum Belgesi.Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümüne yerleşen öğrenci adaylarımız için Tam Teşekküllü Hastaneden alacakları Sağlık Kurulu Raporu,Tıp fakültesine yerleşen öğrenci adaylarımız için Tıp Fakültesi Öğrencisi Olabilir ibaresi olan Sağlık Kurulu Raporu


Engelli öğrencilerimizin talep etmeleri halinde gereksinim duyacakları ekipmanlar imkânlar ölçüsünde temin edilecek ve yine talep etmeleri halinde kendilerine özel refakatçiler verilecektir. Bu durumdaki öğrencilerimizin oidb@hitit.edu.tr  e-mail adresinden ekipman/refakatçi taleplerini Üniversitemize iletmeleri yeterli olacaktır. 


Anadolu’nun parlayan yıldızı Çorum ilimizde yer alan ve her geçen gün sizlerle daha da büyüyüp gelişen Hitit Üniversitesi’ni seçerek Büyük Hitit Ailesi’ne katılan siz değerli en genç öğrencilerimizi içtenlikle tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz. 


 


Kayıt Tarihleri : 14-19 Eylül 2017


Kayıt Yer : Hitit Üniversitesi Rektörlüğü 


                                 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt Kabul Bürosu 


                                 Kuzey Kampüsü - ÇORUM2017 ÖSYS Ek Yerleştirme Sonucu için tıklayınız


Detaylı bilgi için tıklayınız

2018 Hitit Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı