GENEL BİLGİ

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü'ne bağlı olarak "Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama" programı eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yükseköğretim Yürütme Kurulu Başkanlığı'nın 25.11.2014 tarihli kararı ile bölüm bünyesinde "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri" programı açılmış ancak bu programa henüz öğrenci kabulü yapılamamaktadır.

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı

İlaç ve medikal malzeme endüstrisi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürekli olarak gelişen bir sektördür. Bu nedenle iyi bir eğitim almış ilaç tanıtım elemanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tıbbın ilerlemesi sonucunda doğmuş olan ve son yılların en gözde meslek gruplarından birisi de tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümüdür. Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı, ilaç ve medikal sektörüne satış elemanı yetiştiren bir programdır.

Programımız, Sağlık Programları Bölümünde altında 2012-2013 eğitim-öğretim yılı güz döneminde Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde 30 öğrenci kontenjanı ile eğitime başlamıştır. 2013 yılı güz dönemi itibari ile de Tıbbi Hizmetler ve Teknikler bölümü kurularak Tıbbi Hizmetler ve Teknikler bölümü altında eğitime devam etmektedir.

Öğrenim süresi iki yıl olup, bu programa ait dersler ve stajlar, ilaç ve medikal malzeme sektörünün ihtiyaçları da dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Programı başarıyla tamamlayan mezunlara “Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama” alanında Ön Lisans diploması verilir.

Mezunlarımız, özel sigorta şirketlerinde, tıbbi ürünler üreten veya pazarlayan büyük, orta ve küçük ölçekli ulusal ve uluslararası firmalarda, her tür tıbbi ürün, medikal, ortopedik, kozmetik üretim yapan firmalarda Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama elemanı olarak çalışabilirler.

2018 Hitit Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı