Bölümümüz Mezunlarımız
14 Temmuz 2017

2014 yılında Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra alanımla ilgili birkaç firmada çalıştım. 19 Eylül 2016 tarihinde Saya Grup bünyesinde bulunan Pharmactive İlaç Active-1 İzmir Bölge Tıbbı Tanıtım Temsilcisi olarak sektöre emin adımlarla adımımı attım. Pharmactive İlaç firması “Ne mutlu bir derde derman olana” anlayışı ile Aralık 2010’da kurulmuştur. Üretim tesisinin temelini Şubat 2011’de atan Pharmactive, Türkiye'nin en büyük ve en modern 330 milyon kutu üretim kapasiteli bir fabrikayı ülkemize kazandırmıştır. Pharmactive ilaç üretim tesisimin 2. Etabı tamamlandığında 550 milyon kutunun üzerinde üretim kapasitesiyle Avrupa’nın sayılı ilaç üretim tesislerinden biri olacaktır. Pharmactive, farklı terapötik alanlarda inovatif yaklaşımla geliştirdiği ilaçlarını, üstün kalite, hasta odaklı anlayış ve deneyimli ekibi ile doktor, eczacı ve hastaların hizmetine sunmakta olan bir firmadır. Ayrıca çalışmış olduğum Pharmactive, Şubat 2015 tarihinde Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan BfArM tarafından verilen ve dünya çapında tanınmış olan Avrupa GMP sertifikasını almaya hak kazanmıştır.  Bu firmada şu an İzmir Bölge Active-1 Tıbbı Tanıtım Temsilcisi olarak, Üniversite Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Özel Hastaneler ve klinikler, Devlet Hastaneleri ve Aile Hekimliği ilgili branşlarda ilgili ürün ve hekim gruplarında tıbbı satış temsilcisiyim. 

 

Alper TOPBAŞOĞLU

Pharmactive İzmir Bölge 

Tıbbı Tanıtım Temsilcisi

 

 

 

2016 yılında Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra çeşitli firmalara iş başvurusunda bulundum ve Saya Grup bünyesinde bulunan Pharmactive İlaç Active-1 Tıbbı Tanıtım Temsilcisi olarak çalışmaya başladım. Pharmactive İlaç firması “Ne mutlu bir derde derman olana” anlayışı ile Aralık 2010’da kurulmuş olup, üretim tesisinin temelini Şubat 2011’de atan Pharmactive, Türkiye'nin en büyük ve en modern 330 milyon kutu üretim kapasiteli bir fabrikayı ülkemize kazandırmıştır. Pharmactive ilaç üretim tesisimin 2. Etabı tamamlandığında 550 milyon kutunun üzerinde üretim kapasitesiyle Avrupa’nın sayılı ilaç üretim tesislerinden biri olacaktır. Pharmactive, farklı terapötik alanlarda inovatif yaklaşımla geliştirdiği ilaçlarını, üstün kalite, hasta odaklı anlayış ve deneyimli ekibi ile doktor, eczacı ve hastaların hizmetine sunmakta olan bir firmadır. Pharmactive’de Ankara’nın yabancısı olarak işe başladım. Başladığım günden beri Pharmactive bütün elemanlarına sahip çıktığı gibi bana da maddi, manevi tüm gücüyle destek olmuştur. Pharmactive’de olmaktan çok mutluyum. Çalışma hayatımın ilerleyen dönemlerde kendimi Pharmactive’de geliştirip daha iyi mevkilere gelmeyi hedeflemekteyim. Bu firmada şu an Active-1 Tıbbı Tanıtım Temsilcisi olarak, Üniversite Hastaneleri, Eğitim ve araştırma Hastaneleri, Özel Hastaneler ve klinikler, Devlet Hastaneleri ve Aile Hekimliği ilgili branşlarda ilgili ürün ve hekim gruplarına ilaç tanıtımı yapmaktayım. Çalışmaya başladıktan sonra tıbbı tanıtım ve pazarlama bölümünden mezun olmanın avantajlarını daha iyi anladım. Derslerde öğrendiklerimiz bilgileri, iş hayatına uygulamak ve uyguladığımız süreçlerin bize başarı olarak dönmesi eğitimimizin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.  

Mehtap ERGÜN

Pharmaactive Ankara Bölge 

Tıbbı Tanıtım Temsilcisi

 

 

2014 yılında Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Bölümünden mezun oldum. Şu an Neutec İnhaler bünyesinde çalışmaktayım. Firmam ve sektör hakkında bilgi vermem gerekirse; 1997 yılında temelleri atılan ve Türk İlaç sektöründe ilk 10 firma içerisinde yer alan Neutec Grup, edinmiş olduğu tecrübeleri daima ileri götürme ilkesi ile yola çıkmıştır. Sahipleri Eczacı Ali Bilgiç ve Veteriner Hekim Mahmut Bilgiç’tir. Neutec Grup, bugün itibariyle ürünlerini tüm Türkiye’de yerleşik 2000 kişiyi aşkın satış ve pazarlama kadrosuyla hekimlerimize ulaştırmakta ve hastalarımızın kullanımına sunmaktadır. Yüzde yüz yerli sermaye kuruluşudur. 2005 yılında cGMP (Good Manifacturing Practices)  gereklilikleri doğrultusunda farmasötik ürünler üretmek için kurulmuştur. Sakarya’da yer alan fabrikamız, 36.000 m2 üzerine kurulmuş olup 22.000 m2’lik bir kapalı alana sahiptir. 2007 yılında üretime geçen fabrika, 529 çalışanıyla yılda 32 milyon kutu ilaç üretme kapasitesine sahiptir.

 Mezun olduktan sonra Kariyer.net üzerinden Neutec firmasının iş ilanına başvurdum. Gerçekleştirdiğim başvuru sonucu 2 mülakattan sonra elemeli eğitime gönderildim. Üç haftalık eğitim sonrasında sahada bir hafta boyunca farklı bölgelerde farklı çalışanlarla oryantasyon eğitimine tabii tutuldum. O günden sonra Neutec İnhaler bünyesinde İstanbul Anadolu yakası Göztepe bölgesinde Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak çalışmaktayım. Çalışmalarımı Bölge Müdürüm Ümit Sırıklı ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Birlikte doktor, eczane ziyaretleri gerçekleştirmekte ve oradaki her davranışıma puan vererek değerlendirmektedir. Hem işe alınma hem de işe başladıktan sonra üniversitedeki eğitimimin etkisi oldukça fazladır. Çünkü her mümessil işe alım sürecinde medikal ve pazarlama eğitimine tabii tutulmaktadır ve eğitimler sırasında gördüğümüz bütün dersler karşımıza çıkmaktadır. Sektör çalışanları farklı bölümlerden mezun olduklarında işi meslek olarak görmedikleri için başarılı olamamakta ve başka iş bakma sürecine girmektedirler. Ancak tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümü mezunları daha performansı yüksek, daha başarılı ve daha çözüm odaklı olmaktadırlar.

İbrahim Emre YILMAZ

Neutec Grup İstanbul Anadolu yakası Göztepe bölgesi

Tıbbi Tanıtım Temsilcisi

 

 

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbı Tanıtım ve Pazarlama bölümünün ilk öğrencilerinden biriyim. Mezun olduktan sonra 15.11.2014 tarihinde medikal sektöre Medi-Kalite firmasıyla ilk adımımı attım. Medi-Kalite Medikal Cihazlar San. Tic. Ltd.Şti. estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanında kullanılan ürünleri portföyüne almış; tıpta meydana gelen gelişmeleri takip ederek ve her geçen gün kendini yenileyerek ilerlemiştir. Çalışkan ve yenilikçi personeli ile yıllardır sektörde hizmet veren Medi-Kalite Medikal, 10 Eylül 2000 tarihinde Hakan ÖZKAN tarafından kurulmuştur. Kurucusunun araştırmacı ve enerjik yapısı sayesinde çok kısa sürede şirketin ürün yelpazesi genişlemiştir. Bu yelpaze ile plastik-rekonstrüktif ve estetik cerrahi, yanık, el cerrahisi, doğumsal anomaliler konularında gereksinim duyulan malzeme ve materyallerin yanı sıra doğruluğu kanıtlanmış giderek uygulama alanları genişleyen kozmetik ürünler de hekimlerin hizmetine sunulmuştur. Yine hekimlerimizin gereksinim duyduğu ve uluslararası düzeyde kabul görmüş çeşitli cerrahi aletler ve materyaller en ekonomik şekilde değişik alternatiflerle ülkemizin her köşesine ulaştırılmaya çalışılmıştır. Medi-Kalite Tıbbı Tanıtım Temsilcisi olarak, estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi hekimlerine; mentor meme protezleri, hidrofiber gümüşlü yara bakım ürünleri, titanyum plak ve vidalar sunulurken beyin cerrahi hekimlerine; dura (beyin zarı), post-op insizyonel ağrı giderim sistemi sunulmaktadır. Hizmet ettiğim bölgeler; Bursa ve ilçeleri ile Yalova’daki üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri, özel hastaneler, klinikler ve devlet hastaneleridir.

Taner ELİNÇ

Medi-Kalite Medikal Cihazlar Bursa ve Yalova Bölge Sorumlusu

 

Sağlık sektöründeki kariyerim 2008 yılında başladı. 2008 yılından 2013 yılına kadar çeşitli alanlarda görev aldım. 2013 yılında kendimi daha çok geliştirmek adına bir karar aldım ve üniversiteye kendi alanımla ilgili bir bölüm okumaya karar verdim. Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programını kazandım. Okula başladığım günden itibaren daha önce yaptığım işler daha anlamlı gelmeye başladı. 2015' te mezun oldum ve sağlık sektörüne Bioart Medikal ile yeniden başlangıç yaptım. 2004 yılında İstanbul Merkezli kurulan Bioart Medikal, Girişimsel Kardiyoloji sektöründe kısa sürede adından söz ettirmeyi başarmış bir kuruluştur. Hizmet kalitesi ile Kalp Damar Hastalıkları ve Periferel Damar Hastalıkları teşhis ve tedavisinde insan sağlığı için vazgeçilmez olan kaliteli ürünleri sağlık sektörüne sunmayı görev edinerek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur. Sorumluluk bilincinin yanı sıra, çözüm ortaklı projeleri ile şirketimiz, alanında kendini kanıtlamıştır. İstanbul merkez başta olmak üzere İzmir, Ankara ve Adana'da aktif olarak faaliyet gösteren şubeleri ve tüm Türkiye genelindeki dağıtım ağı ile çalışmalarını devam ettirmektedir. Bioart Medikal firmasında 2 yıldır çalışmaya devam ediyorum. Çalışma hayatımda, okuldaki eğitimimin etkisi büyük ve yaptığım çalışmalarda farklı bakış açısı ile değerlendirebiliyorum. 

Berkan Seferoğlu

Ankara Bölge

Tıbbı Tanıtım Temsilcisi

İlgili Fotoğraflar

2018 Hitit Üniversitesi - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı